Вівторок, 05.03.2024, 16:36
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

сайт учителів фізичної культури Дніпровського району м.Запоріжжя
 
Категорії розділу
НАКАЗИ [7]
ІНСТРУКЦІЇ [10]
РЕКОМЕНДАЦІЇ [13]

Форма входу

Меню сайту

Наші відвідувачі

Пошук

Хмара тегів

...

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блоги вчителів

НАШІ ДРУЗІ
Powered by BannerFans.com [Довідник] для вчителів Освітній портал

Головна » Статті » МІНІСТЕРСТВО » РЕКОМЕНДАЦІЇ

Методичні рекомендації проведення занять з учнями СМГ

Юрій Васильович Черпак,

методист з фізичної культури

НМЦ здоров’я, фізичної та

естетичної культури

ІППО КУ імені Бориса Грінченка.

 

Методичні рекомендації щодо організації проведення

занять з учнями, які за станом здоровя

віднесені до спеціальних медичних груп

 

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів загальноосвітніх навчальних закладів від 20.07. 2009 р. за № 518/674 та згідно з  інструкцією про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури медичне обстеження учнів у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ) проводиться в установленому законодавством порядку. На підставі довідки про стан здоровя медичний працівник ЗНЗ здійснює розподіл учнів на групи для занять фізичною культурою. Учні, які не пройшли медичного обстеження до навантажень на уроках фізичної культури не допускаються. Директор ЗНЗ після розподілу учнів на групи видає відповідний наказ та оприлюднює списки  учнів,  віднесених у поточному навчальному році до спеціальної медичної групи, із зазначенням класу та діагнозу. У подальшому адміністрація ЗНЗ разом із медичним працівником, учителями фізичної культури постійно забезпечує медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів протягом навчального року.

Класний керівник на підставі наказу директора ЗНЗ та за участю медичного працівника  оформлює Листок здоровя, який знаходиться в класному журналі. За місяць до закінчення терміну перебування учня в спеціальній медичній групі класний керівник письмово повідомляє учня та його батьків про необхідність проходження повторного медичного огляду з метою визначення групи для подальших занять фізичною культурою.

Метою фізичного виховання учнів, які за станом здоровя віднесені до спеціальної медичної групи, є:

-         зміцнення здоровя;

-         підвищення фізіологічної активності органів і систем організму, ослаблених хворобою;

-         підвищення фізичної і розумової працездатності;

-         формування правильної постави та корекція плоскостопості;

-         формування основних рухових умінь і навичок;

-         прискорення ліквідації патологічних процесів.

Учителем фізичної культури на початку навчального року складається план-графік, тематичний план роботи та ведеться журнал обліку проведення занять з учнями, які за станом здоровя віднесені до спеціальної медичної групи. Спеціальна медична група має налічувати 7-15 осіб. Для диференціації фізичного навантаження групи потрібно комплектувати за віком (наприклад, до групи 3-го класу можна включати учнів 4-го класу) та поділяти на дві підгрупи «А» і «Б», залежно від ступеня та характеру захворювання.

До підгрупи «А» відносять учнів, які мають відхилення у стані здоров’я у зв’язку з різними захворюваннями та після перенесених захворювань  -  їм призначають щадно-тренувальний режим.

До групи «Б» відносять учнів з ураженнями серцево-судинної системи (ССМ), дихальної системи, захворюваннями печінки, сечовидільної системи, вадами зору, струсу мозку, сколіозом III-IV ступеня,  паралічем -  таким учням призначається тільки щадний режим .

Зарахування дітей до спеціальної медичної групи може бути тимчасовим або постійним у залежності від характеру захворювання та стану здоровя.

Заняття в спеціальних медичних групах повинно проводитись у позаурочний час двічі на тиждень. Тривалість кожного заняття 40 – 45 хв. Заняття в спеціальних медичних групах складається з чотирьох частин.

Вступна частина (3 – 4 хв.):  замір частоти сердечних скорочень (ЧСС), дихальні вправи.

Підготовча частина (10 – 15 хв.): загальнорозвивальні вправи (ЗРВ) кількість повторень  6-8 разів. Під час виконання ЗРВ потрібно звертати увагу на дихання, включаючи вправи з затримкою дихання. Загальнорозвивальні вправи виконуються разом зі спеціальними дихальними вправами: перші два місяці занять у співвідношенні 2:1, а в наступні місяці 3:1 та 4:1.

Основна частина (15 – 18 хв.). Методика її проведення залежить від характеру захворювань (діагнозу) та фізичного розвитку дітей. В основній частині уроку учні виконують індивідуальні завдання, які складаються зі спеціальних вправ, також використовуються вправи на розслаблення, вивчається техніка рухових дій передбачених програмою з фізичного виховання для спеціальних медичних груп.

Заключна частина (5 хв.): дихальні вправи, вправи на розслаблення після фізичного навантаження, замір ЧСС, підсумки, домашнє завдання.

Оцінювання досягнень школярів здійснюється відповідно до Інструкції щодо ведення класних журналів учнів 5-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 3 червня 2008 р. № 496. Учням, які за станом здоров’я зараховані до спеціальної медичної групи з фізичної культури, при виставленні тематичних, семестрових, річних балів робиться запис «зараховано» чи «не зараховано».

                 Нормативні документи

ü Закон України «Про освіту» від 23 травня 1991 р. № 1060-XII (зі змінами і доповненнями).

ü Закон України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р.

ü № 651-XIV (зі змінами і доповненнями).

ü Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-III

ü  ( зі змінами і доповненнями).

ü Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення системи організації роботи з фізичного виховання та спорту в навчальних закладах» від 16 травня 2001 р. № 203-р.

ü Наказ Міністерства освіти і науки України «Про Систему організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів» від 21 липня 2003 р. № 486.

ü Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України» від 2 серпня 2005р. № 458.

ü Наказ Міністерства освіти і науки України «Про невідкладні заходи щодо збереження здоров’я учнів, під час проведення занять з фізичної культури, захисту Вітчизни та позакласних спортивно-масових заходів» від 6 листопада 2008 р. № 1008.

ü Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження заходів, спрямованих на реформування системи фізичного виховання учнів та студентської молоді у навчальних закладах України» від 27 листопада 2008 р. № 1078.

ü Наказ Міністерства охорони здоровя України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від 29 листопада 2002 р. № 434.

ü Спільний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України «Про посилення роботи щодо профілактики захворюваності дітей у навчальних закладах та формування здорового способу життя учнівської та студентської молоді» від 21 квітня 2005 р.    № 242/178.

ü ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

                                                                                                                                                                                                  Додаток 1

Назва організації вищого рівня

Назва навчального закладу

 

НАКАЗ

 

                       «__» _____ 20__ р.                                                                                                     № _______

 

Про розподіл учнів

за медичними групами

для занять фізичною культурою

             

Згідно з нормативними документами на основі результатів медичного огляду школярів та на підставі індивідуальних медичних карток (форма № 26) учні 1-11-х класів розподіляються за станом здоровя на медичні групи для проведення уроків (занять) фізичної культури.

Відповідно до цього

 

НАКАЗУЮ:

 

1.     Зарахувати до підготовчої групи 1-11-х класів (список додається).

2.     Зарахувати до спеціальної групи учнів 1-11-х (список додається).

3.     Оцінювання учнів підготовчої та спеціальної груп здійснювати відповідно до чинних критеріїв оцінювання.

4.     Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи ___________________________________________________________

 

 

                                       Директор                                     Особистий підпис                                            Ініціали, прізвище

 

 

 

 

Додаток до наказу № _____

                                                                                                          від _____________________

 

Список учнів, які віднесені

до підготовчої (спеціальної) медичної групи

для занять фізкультурою

у 20_/20_ навчальному році

 

 

з/п

Прізвище, імя, по батькові

Клас

Діагноз

1

 

 

 

2

 

 

 

 

 

                               Медичний працівник                                           підпис                                               /Ініціали, прізвище/

 

 

Категорія: РЕКОМЕНДАЦІЇ | Додав: вчитель (17.06.2011)
Переглядів: 5761 | Рейтинг: 1.0/1
Участь у конкурсі

САЙТ
"ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
І СПОРТ"
ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

в першому Всеукраїнському конкурсі на кращий освітній сайт


Кредо

Посредственный учитель излагает.
Хороший учитель объясняет.
Выдающийся учитель показывает.
Великий учитель вдохновляет!

Уильям Артур Уорд


ФізкультУРА

Київський час

Календар

НАШ ВІК

Кнопка сайту
BannerFans.com

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 261

Physical Culture and Sports by Olena Bazhul © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz