П`ятниця, 01.03.2024, 13:32
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

сайт учителів фізичної культури Дніпровського району м.Запоріжжя
 
Категорії розділу
ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ, ТЕХНОЛОГІЇ, РЕКОМЕНДАЦІЇ [12]
КОРЕГУЮЧІ ВПРАВИ [1]
ЗДОРОВ'Я ВЧИТЕЛЯ [3]
ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА [2]

Форма входу

Меню сайту

Наші відвідувачі

Пошук

Хмара тегів

...

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блоги вчителів

НАШІ ДРУЗІ
Powered by BannerFans.com [Довідник] для вчителів Освітній портал

Головна » Файли » ЗДОРОВ'ЯЗБЕРІГАЮЧІ ТА ЗДРОВ'ЯФОРМУЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ » ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ, ТЕХНОЛОГІЇ, РЕКОМЕНДАЦІЇ

ОЗДОРОВЧИЙ БІГ
08.07.2011, 17:48
Методика використання оздоровчого бігу

У переважній більшості книг з оздоровчого бігу ви зустрінете твердження, що його техніка, на відміну від спортивного бігу, суттєвої ролі не відіграє. Але це не так. Суть будь-якого оздоровчого тренування полягає не лише в розвитку функціональних систем і збільшенні обміну речовин. Не слід забувати про опорно-руховий апарат. Нераціональна техніка бігу буде сприяти не стільки його зміцненню, скільки руйнуванню. Невірна техніка бігу буде також негативно впливати на роботу внутрішніх органів.
Оздоровчий біг всебічно впливає на всі функції організму, на дихальну і серцеву діяльність, кістково-м’язовий апарат і психіку. Недарма в Стародавній Еладі, колисці Олімпійських ігор, був народжений лозунг "Якщо хочеш бути сильним — бігай! Якщо хочеш бути гарним — бігай! Якщо хочеш бути розумним — бігай!”.
Головна відмінність оздоровчого бігу від спортивного полягає у швидкості. Спеціалісти вважають, що для оздоровчого бігу швидкість коливається в межах 7-11 км/год. Більш повільний біг потребує більших витрат енергії, ніж ходьба, а це означає, що він неекономічний і втомлюючий. Більш швидкий біг викликає дуже велике напруження функцій кровообігу, яке не бажане для людей старших 40 років.
Режим тренування з бігу може бути різним в залежності від статі, віку, стану здоров’я, фізичної підготовленості тих, хто тренується. Однаковою для всіх залишається тільки одна вимога —поступовість, яка забезпечує пристосування організму для зростаючого тренувального навантаження. У процесі занять необхідно в першу чергу слідкувати за пульсом. Для початківців пульс в середньому не повинен перевищувати 120-130 уд./хв., для людей середнього віку і практично здорових — 130-140 уд./хв., а для молодих — 150-160 ударів за хвилину.
Гарним способом для регулювання темпу бігу і довжини дистанції служить так званий "розмовний тест”. Якщо під час бігу ті, хто тренуються, можуть розмовляти, то значить, все в порядку, біг можна продовжувати в тому ж темпі і не переривати його. Якщо ж говорити під час бігу важко, потрібно уповільнити темп і перейти на ходьбу.
Під час повільного бігу витрати енергії складають від 600 до 800 ккал за 1 годину. Таке навантаження в поєднанні з розумним обмеженням в харчуванні сприяє ліквідації надлишкової ваги тіла.
Швидкість оздоровчого бігу в залежності від індивідуальних можливостей може змінюватись (1 км за 5-10 хв.), а тривалість бігу може бути доведена до 60 хвилин і більше. Однак, щоб отримати оздоровчий ефект, достатньо і 15-30 хвилин.
З перших кроків оздоровчого бігу необхідно вчитися вірно дихати. Вірно — це означає вільно, ритмічно, глибоко, включаючи в роботу всі дихальні м’язи. Дихання повинно бути ритмічним, в такт крокам. Вдих на 2-4 кроки, а видих дещо триваліший — на 4-6 кроків. Видих потрібно робити акцентовано, щоб в нижніх відділах легень не застоювалося використане повітря. Під час систематичних тренувань організм сам знайде оптимальне співвідношення тривалості вдиху і видиху, а частота і глибина дихання буде регулюватися швидкістю бігу.
Категорія: ОЗДОРОВЧІ СИСТЕМИ, ТЕХНОЛОГІЇ, РЕКОМЕНДАЦІЇ | Додав: вчитель
Переглядів: 2243 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Участь у конкурсі

САЙТ
"ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
І СПОРТ"
ПЕРЕМОЖЕЦЬ!

в першому Всеукраїнському конкурсі на кращий освітній сайт


Кредо

Посредственный учитель излагает.
Хороший учитель объясняет.
Выдающийся учитель показывает.
Великий учитель вдохновляет!

Уильям Артур Уорд


ФізкультУРА

Київський час

Календар

НАШ ВІК

Кнопка сайту
BannerFans.com

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 261

Physical Culture and Sports by Olena Bazhul © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz